Tofu siers ir avots ar visaugstāko olbaltumvielu saturu. Mūsdienās tas ir pieejams gandrīz visos veikalos, bet kāds prieks to pagatavot mājās! Tas tiešām nav sarežģīti, es pati to izmēģināju pēc Beatas receptes noskatīšanās. Process ir gandrīz tāds pats kā vienkārša siera gatavošana. Jūs varat arī izvēlēties, vai vēlaties, lai tas būtu mīksts un maigs, vai cietāks un piemērots grilēšanai. Bet tagad viss jāsāk no sākuma.
Šoreiz par ļoti sievišķīgu (protams, arī vīrieši var ēst) un ļoti interesantu produktu - tofu. Tofu ir no vārītām un sasmalcinātām sojas pupiņām gatavots siers, Ķīnā un Japānā ļoti populārs un cienījams produkts, kuru ļoti iecienījuši un slavē arī veģetārieši. Tas ir sava veida austrumu biezpiens (es to tā sauktu). Kāpēc es teicu, ka tas ir sieviešu produkts? Tāpēc, ka tofu satur augu izcelsmes vielas, kas ir ļoti līdzīgas sieviešu hormoniem, tāpēc, dāmas, tofu lietošana uzturā palīdzēs jūsu organismam zaudēt svaru un kopumā liks jums izskatīties labāk. Tiem, kuri nevēlas, lai kalorijas samazinātu drēbju, kas naktīs karājas skapī, tofu arī ir obligāts. Tas ir diētisks siers, kura 100 gramos ir tikai 73 kilokalorijas.
Bet ne jau tāpēc lielākā daļa gardēžu mīl tofu. Šis siers ļoti labi pielāgojas visiem produktiem un pavāra vēlmēm gan garšas, gan formas ziņā. Tofu ir gan cietā, gan mīkstā formā. Mīksto tofu dēvē arī par zīdainu tofu, jo tas ir ļoti mīksts, pat krēmveida, un ir īpaši piemērots zupām, mērcēm un desertiem. Cietajā tofu ir ļoti zems mitruma saturs un ļoti augsts olbaltumvielu saturs. Kopumā pats tofu ir praktiski bez garšas, kas ir tā lielākais pluss: to var izmantot gandrīz jebkuros salātos, tas būs salds desertos un mērcēs tas pielāgosies citām sastāvdaļām. Īsāk sakot, tas ir hameleonam līdzīgs produkts, kas ēdieniem piešķir noteiktu konsistenci.
Kur un kā radies tofu?
Tiek uzskatīts, ka tā izcelsme, iespējams, meklējama Ķīnā. Stāsta, ka kāds imperatora pavārs vēlējies palutināt savu kungu un sojas piurei pievienojis sāls šķīdumu, kas iegūts, iztvaicējot jūras ūdeni. Pēc tam notika ķīmiska reakcija, kuras rezultātā radās pirmais tofu, kas ļoti patika gan pavāram, gan pārējiem pils iedzīvotājiem. Tā tas drīz vien kļuva par kulta ēdienu visā valstī. Vēl kādu laiku, kā tolaik bija pieņemts, jauno produktu uzskatīja par visaugstāko delikatesi, un tas bija pieejams tikai turīgākajiem. Taču ar laiku tas kļuva pieejams ikvienam.
Reklāma
Kā un kur to uzglabāt?
Ja tofu iegādājaties vakuuma iepakojumā, to var uzglabāt ledusskapī līdz pat dažām nedēļām, to nesaplēšot. Ja tofu nav iesaiņots (vai ja esat tofu pagatavojis mājās), paņemiet bļodu, ielieciet tajā sieru un pārlejiet to ar nedaudz sālītu ūdeni. Šādi sagatavotu tofu uzglabājiet ledusskapī apmēram 7 dienas, katru dienu mainot ūdeni. Tofu sieru var arī sasaldēt, taču nevajag uztraukties - pēc atkausēšanas tam būs nedaudz cietāka konsistence, līdzīgi kā gaļai, un tas var arī mainīt krāsu, kļūstot dzeltenāks.
Reklāma
Saldētais siers ir ideāli piemērots marinēšanai, cepšanai pannā vai uz pannas. Taču, manuprāt, vislabāk tofu lietot, kad tas vēl ir svaigs, un to var pievienot gandrīz jebkuram ēdienam: sautējumiem, zupām, desertiem, mērcēm, taču pirms lietošanas to ieteicams noskalot zem tekoša ūdens, lai tas pēc iespējas labāk uzsūktu citu sastāvdaļu garšas un aromātus.